Учні спеціалізованої школи № 202 відвідали музей АТО

В рамках декади «Шляхами патріотів» учні спеціалізованої школи № 202 Деснянського району міста Києва відвідали музей АТО, розташований в приміщенні районної адміністрації.

Війна дихає нам в обличчя… Діти, які зростають в час війни, по-особливому відчувають, по-особливому чують, по-особливому сприймають… Тому відвідування такого музею стало для старшокласників справжньою подією. Можливість на власні очі побачити, особисто познайомитись з учасниками військових дій, почути їх розповідь, отримати відповіді на болючі питання – це, ніби доторкнутись до історії, стати її частиною…       

На порозі учнів тепло зустріли члени спілки ветеранів АТО Деснянського району і привітно запросили до експозиції музею.

Коли про події, факти та речі розповідають безпосередні учасники – слухачам завжди цікаво. Розповідь від першої особи завжди вражає. Тому до  «екскурсоводів» у дітей було особливе ставлення – захоплення, повага, гордість та неймовірна вдячність за все, що ці люди зробили боронячи незалежність та суверенітет нашої держави.

При знайомстві з експонатами музею колишні військові розповіли про історію боротьби українського народу з давніх часів до сьогодення. Зворушливі розповіді про героїчні вчинки простих людей, про мужність та відвагу, якими наділені всі, хто зі зброєю в руках відвойовував право України на вільне існування, про тих, хто назавжди вписав своє ім’я в історію нашої країни,  справили незабутнє враження на учнів.

Затамувавши подих, стояли учні біля інсталяції, присвяченій героям «Небесної сотні» і подумки віддавали шану всім, хто загинув, захищаючи їх життя.

Надзвичайно цікавими були всі експонати музею, склалось враження, що кожен військовий залишив тут краплю себе: річ із фронту чи роботу, вкладену у розвиток і створення музею. 

Під час екскурсії учні мали змогу не тільки розглянути експонати, а й приміряти спорядження сучасного військовослужбовця і зрозуміти, яке воно потрібне і важливе для збереження життя.

Велика вдячність всім, хто долучився до створення такого музею. Це місце –  ніби естафета мужності, яка передається від  безпосередніх учасників бойових дій відвідувачам,  і дає  змогу відчути свою причетність до подій сьогодення, дає віру в майбутнє, дає впевненість у ПЕРЕМОЗІ!