Семінар-практикум «Школа і родина: організація співпраці»

Моя сім’я – жаданий скарб,

Той найцінніший діамант

І найпрекрасніший смарагд,

Який від злого збережу,

І до добра я піднесу.

З давніх-давен серед українців виник і утвердився погляд на сім’ю і рід як на святиню, а на виховання дітей — як на святий обов’язок батьків.

         6 лютого 2019 року у спеціалізованому навчально-виховному комплексі «Усмішка» Деснянського району міста Києва відбувся семінар для педагогів-організаторів закладів освіти району «Школа і родина: організація співпраці».

Співпраця закладу та родини передбачає наявність у батьків відповідальності, а у педагогічного колективу – сімейної центрованої педагогічної діяльності, заснованої на розгляді дитини в контексті її родини. Основний шлях налагодження такої співпраці – організація освітньої взаємодії, результатом якої стане реалізація мети і принципів особистісно – орієнтованої освіти дітей.

Учасники семінару ознайомилися з формами співпраці педагогічного колективу та батьків здобувачів освіти, націленої на виховання всебічно розвиненої, гармонійної особистості учня, здатної реалізувати себе в професійному, громадському і сімейному житті. Досягти цього можливо лише за умови, коли в школі створене і належно функціонує єдине виховне середовище, коли педагоги і батьки поділяють всю відповідальність за майбутнє дитини, коли сім’я та школа діє за принципом єдності слова і діла.

Одним із найяскравіших моментів семінару був виступ батьків та учнів СНВК «Усмішка» з театралізованою українською народною казкою «Ріпка на новий лад». Присутні мали змогу відчути єдність батьків та дітей у реалізації свого творчого потенціалу.

Підводячи підсумки семінару, педагог-організатор СНВК «Усмішка» Олена Заліщук наголосила на важливості систематичного проведення такого роду заходів, в якому максимально реалізується та розкривається вся багатогранність талантів як дітей, так і їх батьків.