День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14.12.2023
14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
Дев’ятикласники гімназії №283 та шестикласники ЗЗСО №308 вшанували памʼять ліквідаторів аварії, відвідавши Меморіальний комплекс «Героям Чорнобиля» на Троєщині, зокрема Ротонду «Пантеон пам’яті».
Віддаючи шану учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, учні ЗЗСО №147 та №282 вкотре нагадали про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання атомної енергетики, особливо зараз, коли російські окупанти погрожують усьому світові новою ядерною катастрофою.
А десятикласники ліцею №293 завітали до Національного музею «Чорнобиль», де відбулася зустріч-презентація “Іграшковий робот для Чорнобильського “Саркофагу”, проведена вченими-дослідниками Чорнобильської зони відчуження. Було представлено долю таємничого іграшкового робота, що у 1986 році, в ранній післяаварійний період, використовувався для примітивної розвідки приміщень аварійного 4-го енергоблоку ЧАЕС. Також учні побачили новітні зразки робототехнічного обладнання, що використовується сьогодні.
Так, Чорнобильська аварія – трагедія світового масштабу, а ті, хто у перші хвилини, рятуючи майбутні покоління, віддали свої життя – справжні герої, багатьох з яких уже немає серед нас.
Тож схиляємо голови перед тими, хто не дожив до цього дня, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це.














































































