«Інтегроване навчання + STEM-освіта»
27.03.2019
25 березня 2019 року в школі № 306 відбувся семінар-практикум «Інтегроване навчання + STEM-освіта».
Провели семінар заступник директора з навчальної роботи Леончук О.М. та вчителі, які були учасниками ІV міжнародної конференції «STEM-освіта. Шляхи впровадження та перспективи розвитку», – Коцюба Т.В., Мамась С.А., Бориско Л.О., Говорун Н.М.
Леончук О.М. ознайомила присутніх з умовами розвитку STEM- освіти в Україні, ефективними методичними підходами і технологічними рішеннями впровадження STEM- навчання у контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи. Також наголосила, що найважливішими навичками, яким треба навчити дітей, щоб вони були затребувані завтра, є: вирішення комплексних завдань, критичне мислення, креативність, взаємодія з іншими людьми, емоційний інтелект, розсудливість і вміння приймати рішення тощо.
Колеги поділились лайфхаками STEM- навчання, зокрема, рецептом виготовлення екологічно чистого пластиліну, і розповіли, як на матеріалі еко-пластиліну можна вивчати різні науки, застосовуючи інтегровані методи навчання, а саме: хімію ( процес виготовлення пластиліну передбачає знайомство з різними сполуками та їхньою взаємодією), англійську мову ( рецепт був записаний англійською мовою і його треба було перекласти на українську), географію ( за допомогою пластиліну можна легко пояснити, наприклад, тему «Меридіани і паралелі»), екологію ( які речовини не забруднюють навколишній світ), математику ( треба було здійснити розрахунок маси речовин, які використовувались і т.д.)
А далі в процесі семінару всі вчителі, відповідно до свого фаху, намагались використати ідею, придумати , як ще можна застосувати цей прийом та які предмети можна інтегрувати, щоб освітній процес був сучасним та цікавим.






















































































