Герої не вмирають!

Герої не вмирають. Просто йдуть

З Майдану — в небо. В лицарі — зі смерті.

Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть…

Героям слава! — вписано у серці.

З нагоди відзначення Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в закладах освіти Деснянського району міста Києва відбулися заходи інформативно-виховного характеру: тематичні бесіди, виховні години, години пам’яті, уроки пам’яті «Революція Гідності змінила країну і кожного з нас», «Такі герої не вмирають», «Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя», «Воїни добра», «У нашій пам’яті вони на завжди залишились», «Українська революція: історичні паралелі від Героїв Крут до Героїв Небесної сотні», «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі», літературно-музичні композиції «Герої не вмирають», «Уклін Вам, Герої України», «Воїни Майдану», свято пам’яті «Уклін Вам, Герої України», поетичні читання «На цій землі нас не здолати!», виставки плакатів, створення інформаційних стендів та презентацій. На заходи завітали учасники Революції Гідності, АТО, волонтери, мати Героя України В’ячеслава Веремія Катерина Аркадіївна.

Учні закладів освіти відвідали Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, здійснили екскурсію-урок  «Історичними шляхами»  до Верховної ради України присвячену Дню Героїв Небесної Сотні, поклали квіти на Алеї Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2019 року на подвір’ї школі І-ІІІ ступенів № 270 Деснянського району міста Києва відбувся Мітинг-пам’яті на честь Героя Небесної Сотні В’ячеслава Веремія. Учнівська молодь спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 264 з поглибленим вивченням англійської мови, педагогічний колектив школи І-ІІІ ступенів № 275 імені Кравчука Володимира взяли участь у Мітингу пам’яті «Небесна Сотня на сторожі Гідності».

«Душу й тіло ми положим за нашу свободу» – цей вислів став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну. Небесна Сотня віддала життя за кожного з нас! Не забуваймо про це! Вічна пам’ять!

У пам’ять про загиблих на Майдані, з метою вшанування пам’яті  Героїв Небесної сотні, виховання поваги до  Батьківщини, виховання патріотичної свідомості  та виховання  учнів у національно – патріотичному дусі 20.02.2019 року в школі І-ІІІ ступенів №147 Деснянського району міста Києва пройшла Година пам’яті та мужності «Вогненні роки України». На заході був присутній учасник тих подій,  який був поранений у боротьбі за Європейську інтеграцію України, за гідність та свободу нашого народу, Володимир Зінченко (радник І заступника голови КМДА з питань соціальної політики).

Учасник майдану розповів учням школи, про буремні події, свідком яких він був. Поділився  своїми споминами про людей, які відстоювали демократичні свободи українського народу,  чим жили ці «воїни світла», що любили, у що вірили, за що стояли на Майдані.

Також, по класах відбулися інформаційні години «Такі герої не вмирають». Учні 7-11 класів переглянули документальний фільм «Майдан. Революція гідності».

   20 лютого 2019 року в Економіко-правовому ліцеї ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва учні 8 економічного класу та вокальний ансамбль ліцею презентували Колективну Творчу Справу –  літературно-музичну композицію «Герої не вмирають! (до дня Героїв Небесної Сотні)».  Поезії та музичні композиції про події палаючої зими 2014, телевізійна хроніка  Євромайдану і щирі сльози всіх учасників заходу  зробили цей захід надзвичайно чуйним і болючим, справжнім і відвертим.

    Захід відбувся в рамках Декади партнерства та комунікації «Творимо майбутнє разом»  за підтримки батьківської громадськості ліцею.

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза,

І рани їхні вже не їм болять…

День пам’яті Героїв Небесної Сотні пройшо у школі урочисто і натхненно.

У вестибюлі створено Стіну пам’яті, де представлені на силуєтах птахів прізвища та вік загиблих на Майдані Гідності п’ять років тому, які посмертно отримали звання Герої України. Перед Стіною пам’яті пройшли учні всіх класів школи.  Запалені лампади і хвилина мовчання символізували незгасиму пам’ять і пошану всім тим, хто віддав життя за незалежність України.

Всі ми родина, в якій сьогодні жалобна днина…

Тут далі без слів… тиха хвилина…